NUR DOSYASI 8: Nurculara Laf Söyleyen Çarpılır mı?

 

 


Biz kimsenin imanını yargılamadık. Yaptıklarını yazdık sadece. Şimdiye kadar onların yaptığını söyledim diye, zararlarını anlattım diye hiç çarpılmadım. Başbuğ'a güldüler, bize zavallı dediler, imanımızı ölçtüler, aşağıladılar...

NURCULARA LAF SÖYLEYEN ÇARPILIR MI?

Ülkücüler “inananlar üstündür” ayeti uyarınca tüm Müslümanlara önyargısız hoşgörülü olurlar. Öyle ki bizi sevmeyen, bize dinsiz diyen gruplara dahi biri kötü laf etse hemen savunuruz. Birisi dindar diye herhangi bir vatandaşımızı aşağılamaya kalkarsa hemen ülkücülerin tokadını yer.

Peki, bir Müslüman yani biz ülkücülere ırkçı-dinsiz-imanı zayıf demek acaba onları günaha sokmaz mı? “Müslüman’a kâfir diyen kendisi kâfir olur” hak uyarısını neden görmeyiz?

Bizler mümin olarak Allah'ın sevdiğini sevmekle mükellefiz, her nüfus cüzdanında İslam yazanı değil. Allah rızası için sevmek ve Allah rızası için buğzetmekle mükellefiz. Vatan satanı-mason-yahudi seveni-haçlı müttefiklerini-başbuğumuzun vefatına kahkahalar atanları sevmek bizi günaha sokmaz mı?

İnternette bazı yerlerde yazı yazan bazı gönüldaşlar Fethullah Gülen'i eleştirirsek gayretullaha maruz kalırız hatta kaldık diye saçmalıyorlar. Gayretullah yahudileri savunup Filistinlileri suçlayana mı çalışıyor artık. Tövbe ya Rabbi!

Allah'ın gayreti Tayyip gibi bir vatan satıcısı, mason-mooncu liderini destekleyeni mi gözetiyor? Delirtmeyin insanı!

Kendi kendilerine başörtüsü fetvası veren, faizli banka kuran, teslis (üç tanrı) ile tevhidi birleştirmeye çalışan, gazetesinde Ermeni canilerine destek veren mahlûkat için mi Gayretullah harekete geçiyor?

İnsanların günlük ibadetini çetelelere yazıp, onlara derece vererek katolik kilisesinin ortaçağda cennetten arsa vermesi gibi şirke koşan insanların neyini savunuyorsunuz? Sadece bu çetele olayı bile insanı küfre götürmez mi?Dikkat edilirse nurcuları eleştirenlerimiz hep onların evlerinde kalıp, okullarına gidip iç yüzlerini görmüş olanlarımızdır. Bu eleştirilere karşı çıkanlar ise yazılan hiç bir eleştiriye cevap vermeyip kardeş olalım, çarpılırız vesaire diye kendilerini ve ülküdaşlarımızı kandırıyorlar. Bu karşı çıkanlar hizmet-in sadece sohbetlerine gidip, risale-namaz sohbetini dinleyip ona göre karar vermektedir. Hizmet evleri yazı dizisinde belirttiğim gibi dışarıdan gelenler o evleri iyi bir şey zanneder hep.

Hizmet-çiler bizi solculara karşı bile asla savunmazlar haberiniz olsun. Bize faşist, imanı zayıf-hatta imansız zavallılar, namazsız, örtüsüz diye hitap ederler. Ben hiç iyi hitap ettiklerini duymadım. Ülkücü kızlardan başörtülü olanların da başörtüsünün şeklini yargılayacak kadar gıcık kaparlar.

Birisi çıkıp çarpılacağımızı söyleyene kadar yazdığımız konulara cevap versin. Mesela çeteler, mesela başörtüsü fetvası, mesela yahudi dostluğu, mesela haçlı ittifakı, mesela Abant platformu, Fethullah Gülen'in ABD'de 5 yıl kalabilmesi. ABD'de din adamı sıfatıyla kaldığını söylüyor. Amerikan yasalarına göre üniversite mezunu olmayanlar ABD'de din adamı sıfatıyla kalamazlar. Niye yani Bush hocaefendiye özel kanun mu çıkardı?

Açıklayın kardeşim biz de inanalım. Hiç birini açıklayamazsınız. Hepsi doğru çünkü.

Asıl onlar çarpılacaklar, vatan satmaktan, insanların ibadetine not vermekten, insanların imanını yargılamaktan. Biz kimsenin imanını yargılamadık. Yaptıklarını yazdık sadece. Şimdiye kadar onların yaptığını söyledim diye, zararlarını anlattım diye hiç çarpılmadım. Ben bir şeyi yazarken Allah'tan korkarak yazıyorum. Yazdıklarım içinde yalan yok. Başbuğ'a güldüler, bize zavallı dediler, imanımızı ölçtüler, aşağıladılar.

Bu kadar!..

Rabia Kadir

Yorumlar

  • Hiç yorum yok
Yorum yazma izniniz yok

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012