“Eski Ülkücü” Tayyip!

 

Ülkücülere her türlü hakaretleri eder sonra çıkar “Ülkücü kardeşlerim…” diye başlayan cümlelerle akıl vermeye çalışır. Elinde bozkurt heykelleriyle pozlar verir, sonra çıkar “Ben insanlarla dolaşıyorum, siz Bozkurtlarla” diyerek Ülkücülere “hayvan” imasında bulunur. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e hazırlattığı Kürt raporlarında “Irkçı-kafatasçı” der, sonra çıkar Başbuğumuzun eseri olan “Dokuz Işık” kitabını referans olarak göstermeye çalışır. ”Biz bunların geçmişte sokaklardaki kavgalarını biliriz” diyerek 1980 öncesi Ülkücülerin şanlı mücadelesiyle dalga geçer, sonra çıkar Ülkücü şehidimiz Mustafa Pehlivanlıoğlu’nun mektubunu okuyarak, timsah gözyaşları döker… İhanet planlarında önünü açmak için “Eski Ülkücüler” sıfatı verdiği kişileri kucağında besler ama Ülkücü katili birini de partisinden milletvekili yapar. Ülkücülere en ağır zulümleri etmiş olan Kenan Evren’e “Paşam bu ülkenin sizin gibilere ihtiyacı var” diye bağlılık bildirir ama Ülkücülerden de referandum dönemlerinde “Kenan Evren’den size yaşattığı acıların hesabını soracağım” diyerek oy ister… Türk milliyetçilerinin, Ülkücülerin tüm değer yargılarına, sembollerine düşmandır ama işine geldiğinde onları istismar etmesini çok iyi bilir. Kimdir bu kişi? Herkesin ilk aklına gelen Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası değildir.

Son günlerde Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ismini ve eserlerini diline doladı. Kendini akıllı, Ülkücüleri aptal sanarak açıklamalar yapıyor.

Dokuz Işık’tan bölümler okuyarak Ülkücüleri kandırmaya çalışıyor.
Ülkücüler içinde Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sinsi oyun ve tuzaklarına kanacak bir tane aptal yoktur. Kanan varsa da zaten Ülkücü olamamıştır demektir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP ve Ülkücü Hareket üzerinde oynadığı oyunlara dikkat çekmek için “Yakında Sayın Başbakan’ın "eski ülkücü" olduğunu duyarsak ve bununla ilgili aslı astarı olmayan iddialar kamuoyuna düşerse bizim açımızdan hiç de şaşırtıcı olmayacaktır.” açıklamasını yapmıştır.

Bu örneği çoğaltabiliriz. Mesela MHP ve Ülkü Ocakları’nın kurucuları arasında olduğunu söyleyebilir. Başbuğumuz Türkeş ile akraba olduğu iddiasında bulunabilir… Evinin her yerinin Üç Hilal ve Bozkurt portreleriyle donatıldığı söyleyebilir. Her gece yatmadan ve sabah kalkar kalkmaz 9 Işık maddelerini saydığını söyleyebilir. Erciyes Zafer Kurultaylarında çadır kurup günlerce orada kaldığını söyleyebilir. Türk milliyetçiliği ve Ülkücü Hareket için vermiş olduğu mücadele de 1980’de tutuklanıp, idamla yargılandığına dair hapishane anıları anlatabilir. “Bozkurtların Başbuğları kükreyince söğütte. Soluk yapraklar uçuşur, dökülür bir nefeste. Kanımızdır, canımızdır her şeyimiz bu vatan.” şeklinde sözleri olan Ülkücülerin marşını, Başbakanlık odasında her gün toplanıp Egemen Bağış, Bekir Bozdağ, Bülent Arınç, Suat Kılıç, Mustafa Elitaş, Ertuğrul Günay ile birlikte haykırarak söylediklerini itiraf edebilir. Ortadoğu Gazetesine ve Ülkü Ocakları Dergisine abone olduğunu söyleyebilir. Arabasında sürekli Ülkücü sanatçıların eserlerini dinlediğini söyleyebilir…

Yani bunları da yaparsa hiç şaşırmamak lazımdır. Çünkü karşımızdaki Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası değildir.

Onun için hedefe giden her yol mubahtır.
Çünkü o "Gerekirse papaz elbisesi dahi giyerim" diyecek kadar siyasi mezhebi geniş birisidir. Yüce Allah bile “Aldatan, sizi Allah ile aldatmasın!”(Kur’an;Lukman 33 Fatır 5,Hadid 14) şeklinde kullarını uyarırken herkesin kendine çıkarması gereken paylar vardır.

Ülkücüler de bugüne kadar yaşananlardan kendisine akıl ve şuur ölçüsünde pay çıkarmalı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bundan sonra yaşatacaklarına karşı uyanık olmalıdır. Ülkücülere PKK’lıların bile etmediği hakaretleri eden birinden her türlü tezgâhın geleceğini beklemek normal değil midir?

"Terörist, köpekçi, mafya bozuntusu, kafatasçı, kovboy, ırkçı, it-kopuk, kandan beslenenler, hayvan, alçak, şerefsiz. “ şeklindeki bu hakaretleri Ülkücülere reva gören Recep Tayyip Erdoğan olsa olsa “Farklı Ülkücülerden” olur… Yakında karşınıza o şekilde çıkacaktır.

Ülkücüler tarih boyunca her oyunu, tezgâhı bozmuştur. Önümüzdeki süreçte de mevcut oyunları, kahpelikleri, tezgâhları bozacaktır.

 

Yıldıray Çiçek

Yorumlar

  • Hiç yorum yok
Yorum yazma izniniz yok

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012