Fetullah okulundan Türkçe konuşan öğrenciyi attılar

 

O okul Fettullah Gülen'in çıktı

Hollanda’da Türkçe konuştuğu gerekçesiyle öğrenci Denizhan Murat Üresin’i atan okulun Gülen cemaatine ait olduğu ortaya çıktı.

Tüm dünyada "Türkçe'yi yayıyoruz" görüntüsü altında ABD ve İsrail gibi ülkelere beyin göçü kanalı açan, Türkçe Olipmiyatları ile Kenyalıları bile Türkçe konuşturduklarını iddia eden Fetullah Gülen okulları yeni bir rezalete imza attı.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da okulda Türkçe konuştuğu gerekçesiyle öğrenciyi atan lisenin Fethullah Gülen Cemaati’ne ait olduğu ortaya çıktı. Gerek ‘Cosmicus Okulları’nın, gerekse Gülen’e ait resmi örütbağ yayınında okulla ilgili bilgiler yer aldı. Cosmicus Montessori Lisesi’nden atılan Denizhan Murat Üresin (18), okulda öğretmenlerin ders bitiminde Risale-i Nur’dan ödevler verdiklerini anlattı.

DÜNYA VATANDAŞLIĞI

Cemaate ait Cosmicus Montessori Lisesi yönetimi, okul bahçesi, koridorlar, sınıflar ve kantinlerinde ‘Türkçe konuşma yasağı’ kararı aldı. Fetullah'ın bütün okullarında eğitim dili İngilizce. Türkçe ise haftada iki saat, o da seçmeli olarak okutuluyor.

Gamze Çınlar / Aydınlık

Yorumlar

  • Hiç yorum yok
Yorum yazma izniniz yok

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012