MHP Genel Başkanı Bahçeli Bayram Namazı'nı Kerkük'te kılacak

 

AÇIKLAMADA şöyle denildi: "'Bu itibarla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Kerkük'e giderek Türkmen kardeşlerimizle doğrudan temas kurmayı kararlaştırmış ve bu konudaki gerekli hazırlıkların yapılması talimatını vermiştir. Bayram Namazı'nı 'Kerkük Nur El Kebir Camii'nde kılmak için gerekli girişimler başlatılmıştır."

MHP Genel Merkezi tarafından EtikHaber'e yapılan özel açıklamada geçtiğimiz günlerde Balkanlarda Evlad-ı Fatihan'la buluşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bu kez de Ramazan Bayramında, bayram namazını Kerkük'te kılacağı bildirildi.

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama şöyle:

'Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türkmen varlığına yönelik hassasiyet düzeyi yüksek ilgi ve yakınlığı herkesçe bilinmektedir. 

Bu kapsamda yıllardan beridir, bilhassa aziz milletimizin gönlünde ve vicdanında milli sembol olarak müstesna yerleri bulunan Kerkük ve Musul Türkmenlerinin hak ve beklentileri yüksek sesle dillendirilmiştir.

 

Nitekim Kerkük ve Musul gerçeğinin ve bu Türkmen illerinin kabaran sorunlarının Türk ve Dünya gündemine getirilmesi maksadıyla yoğun bir çaba sarfedilmiştir.

Bu itibarla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Kerkük'e giderek Türkmen kardeşlerimizle doğrudan temas kurmayı kararlaştırmış ve bu konudaki gerekli hazırlıkların yapılması talimatını vermiştir.

Mübarek Ramazan ayının bitiminden bir gün sonra idrak edilecek olan Bayram Namazı'nı 'Kerkük Nur El Kebir Camii'nde kılmak için gerekli girişimler başlatılmıştır.

İlerleyen süreçte konuyla ilgili gelişmelerden aziz milletimiz detaylı olarak bilgilendirilecektir.

 

EtikHaber

Yorumlar

  • Hiç yorum yok
Yorum yazma izniniz yok

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012