Fetullah okulundan Türkçe konuşan öğrenciyi attılar

 

O okul Fettullah Gülen'in çıktı

Hollanda’da Türkçe konuştuğu gerekçesiyle öğrenci Denizhan Murat Üresin’i atan okulun Gülen cemaatine ait olduğu ortaya çıktı.

Tüm dünyada "Türkçe'yi yayıyoruz" görüntüsü altında ABD ve İsrail gibi ülkelere beyin göçü kanalı açan, Türkçe Olipmiyatları ile Kenyalıları bile Türkçe konuşturduklarını iddia eden Fetullah Gülen okulları yeni bir rezalete imza attı.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da okulda Türkçe konuştuğu gerekçesiyle öğrenciyi atan lisenin Fethullah Gülen Cemaati’ne ait olduğu ortaya çıktı. Gerek ‘Cosmicus Okulları’nın, gerekse Gülen’e ait resmi örütbağ yayınında okulla ilgili bilgiler yer aldı. Cosmicus Montessori Lisesi’nden atılan Denizhan Murat Üresin (18), okulda öğretmenlerin ders bitiminde Risale-i Nur’dan ödevler verdiklerini anlattı.

DÜNYA VATANDAŞLIĞI

Cemaate ait Cosmicus Montessori Lisesi yönetimi, okul bahçesi, koridorlar, sınıflar ve kantinlerinde ‘Türkçe konuşma yasağı’ kararı aldı. Fetullah'ın bütün okullarında eğitim dili İngilizce. Türkçe ise haftada iki saat, o da seçmeli olarak okutuluyor.

Gamze Çınlar / Aydınlık

Yorum (0) Tıklanma: 1930

Türkiye'de 7 Nükleer Depo Var

 

The Washington Institute for Near East Policy'in Temmuz 2012 sayısında yer alan ve Türkiye ile ABD ve NATO ilişkilerini masaya yatıran yazıda bir de harita yayınlandı. Haritada Türkiye'deki ABD iletişim merkezleri ve nükleer silah depoları ile NATO üsleri ve radarları işaretlendi.

NATO ve ABD, Akdeniz Bölgesi'ne ilgi göstermez iken Türkiye'nin İran sınırında da herhangi bir tesis olmaması dikkat çekiyor.

Radar tesisleri ise ağırlıklı olarak Rusya ve ardından Bulgaristan sınırında yer alıyor.

İncirlik'te hep olduğu söylenen nükleer silahların ise haritada gösterilmemesi dikkat çekici. Öte yandan Malatya Kürecik'e kurulan NATO erken uyarı sisteminin haritada yer almadığı bunun nedeninin ise temmuz ayında henüz tam faaliyete geçmemesi olduğu öğrenildi.

Haritaya göre, 12 noktada sadece ABD iletişim merkezi; 11 noktada NATO erken uyarı sistemi; 2 noktada NATO hava üssü ve 7 noktada ise ABD nükleer silah deposu bulunuyor.

İŞTE NOKTA NOKTA TÜRKİYE'DEKİ ABD VE NATO VARLIĞI

Yorum (0) Tıklanma: 1511

Devamını oku...

Adım adım BOP

Arap Baharı ve son olarak Suriye'de yaşananlar; Eşbaşkanı Başbakan Erdoğan'ın olduğu Büyük Ortadoğu Projesi'nin adım adım uygulandığını ortaya koyuyor

Rice işaretini vermişti

BUGÜN yaşanan gelişmelerin işaretini ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, 2003'te "Fas'tan, Basra Körfezi'ne kadar,Türkiye de dahil, Ortadoğu'da 22 ülkenin sınır ve haritaları değişecek" diyerek başlatmıştı. Haçlı seferi planının İlk uygulaması Irak'ta başladı ve milyonlarca Müslüman kanı döküldü. Suriye'de yaşananlar ise bunun bir parçası.

Arap Baharı ve son olarak Suriye'de yaşananlar Eşbaşkanı Başbakan Erdoğan'ın olduğu Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) adım adım uygulandığını ortaya koyuyor.

Bugün yaşanan gelişmelerin işaretini ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Washington Post'un 7 Mart 2003 tarihli nüshasında yazmıştı: "Fas'tan, Basra Körfezi'ne kadar, Türkiye de dahil, Ortadoğu'da 22 ülkenin sınır ve haritaları değişecek."

Uygulamayı Irak'tan başlatan George W. Bush-Condoleezza ikilisinin planı sonrası milyonlarca Müslüman katledildi. Bu katliam devam ediyor.

"Terörizme karşı Haçlı seferi yapacağız... Bu sefer zaman alacaktır" diyerek Müslüman ülkeler üzerine Haçlı seferi düzenlediklerini açıkça söyleyen ve seferi Irak'tan başlatan George W. Bush'un, önce güvenlik danışmanı, sonra da Savunma Bakanı olan, Haçlı seferi mimarlarından Condoleezza Rice'ın ve ABD'nin planı şimdi de Suriye'de uygulamaya konuluyor.

Yorum (0) Tıklanma: 1562

Devamını oku...

Suriye Irak'laşıyor

 

BOP'un vurduğu Suriye, AKP'nin de yardım ve desteği ile Irak'a benzer bir şekilde hızla parçalanmaya doğru gidiyor. Irak'ın bölünmesi sürecinde yaşananlar bire bir Suriye'de de hayata geçiriliyor. Esad yönetimi başkent Şam ve Halep'te muhaliflerle çatışırken, ülkedeki Kürtler Kuzey Irak'da olduğu gibi terör örgütü PKK ile birlikte 4 kentin kontrolünü çatışmadan ele geçirdi ve kendi bayrağını astı.

Esad'la çatışan muhalif güçler mezhep farklılıkları sebebiyle kendi aralarında birliği sağlayamıyorlar. Suriye'de yaşanan olumsuzluklardan, istisnasız her alanda en büyük zararı Türkiye görüyor.

Esad güçleri ile muhalif güçler ülkeyi yakıp yıkarken, sınırımızda Türkiye'ye yönelik tehditler de arttı. AKP'nin desteklediği muhalif güçler Türk TIR'larını yakıp, Türk vatandaşlarına saldırdılar. Kilis'e yerleştirilen mülteciler isyan çıkararak Türk bayrağını indirdi. Suriye sınırı tamamen kapandı.

Yorum (0) Tıklanma: 1454

Devamını oku...

Esad çekildi PKK yerleşti

 

 

Esad'ın askerlerinin Şam'da muhaliflerle mücadele için ülkenin kuzeyinden çekilmesini fırsat bilen PKK'nın Suriye kolu PYD birçok kentte "kontrolü ele geçirdiğini" duyurdu.

Suriye’de 17 aydır muhaliflerin isyanına direnen Devlet Başkanı Beşar Esad ’a bir darbe de Kürtler vurdu. Başkent Şam’da geçen hafta düzenlenen bombalı saldırıda rejimin üst düzey dört isminin öldürülmesi, çatışmaların Şam’ın mahallelerine yayılması ve bazı sınır kapılarının muhaliflerin eline geçmesi Esad yönetimini çok zor bir duruma sürüklemişti.

‘6 KENT ELLERİNDE’
Vatan'da yer alan habere göre;son olarak Esad yönetiminin bu durumunu ve askerlerin büyük ölçüde Şam’a çekilmesini fırsat bilen PKK ’nın Suriye kolu olarak bilinen PYD (Demokratik Birlik Partisi) ülkenin kuzeyinde Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde “yönetime el koyduğunu” ilan etti. Önceki gün ilk olarak Halep sınırları içinde yer alan ve Türkiye yakınındaki Kobani kasabasında “kontrolün ele geçirildiği” açıklanmıştı. Dün de Amude, Efrin, Terbaspi, Ayn El Arap ve Derik kentlerinin de tamamen Kürt grupların oluşturduğu Suriye Kürtleri Ulusal Konseyi’nin yönetimine geçtiği ilan edildi.

Yorum (0) Tıklanma: 1476

Devamını oku...

Erdoğan, Zana görüşmesine sahip çıktı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Leyla Zana ile yaptığı görüşmesine sahip çıktı. "Leyla Zana'nın bizimle görüşmesinden BDP ve terör örgütü rahatsız oldu, Zana'yı sorgulamaya kalktılar... " dedi.

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile yaptığı görüşmeyle ilgili, ''Sayın Leyla Zana'nın bizimle görüşmesinden, çözüm umudunu dile getirmesinden hem BDP hem de terör örgütü çok ciddi şekilde rahatsız oldu. Art arda çok sert açıklamalar yaptı. Şu anda mahalle baskısı uygulayarak, tehdit ederek, korkutarak Sayın Leyla Zana'yı susturmaya çalışıyorlar'' dedi.Başbakan Erdoğan, Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Van İl Kongresi'nde Vanlılara seslendi.

''Van'da artık benim Kürt kardeşim bu kan tacirleriyle, bu can tacirleriyle arasına mesafe koyacaktır ben buna inanıyorum. Gençlerin, hatta çocukların kanıyla, acıdan, gözyaşından beslenen bu eli kanlı terörle bu terörün uzantılarıyla arasına Kürt kardeşim inanıyorum ki mesafe koyacaktır'' diyen Erdoğan, Türkiye'nin uluslararası sularda düşürülen iki pilotun şehit olduğu saldırıyla teyakkuz halindeyken terör örgütünün bir kez daha milleti, milletin güvenlik güçlerini kalleşçe arkadan vurduğunu söyledi.

Terör örgütünün Kürt vatandaşlar için kan dökmediğini, onların hakları için mücadele etmediğini, onların bu ülkenin, milletin özellikle de Kürtlerin düşmanı olan çevrelere taşeronluk yaptığını belirten Erdoğan, BDP ve terör örgütünün çözümün önündeki en büyük engel olduğunu ifade etti.

Güneydoğu ve Doğu'nun belli bir kısmının yatırım alamamasının tek sebebinin bölücü terör örgütü olduğunu, çünkü yatırımcının terörden dolayı bölgeye gelmediğini anlatan Erdoğan, ''Yoksa kimsenin buraya aykırı bir bakışı yok, seve seve gelirler. Şimdi Van'a yeni yeni bir hareketlenme var, gelmeye başladılar. İnşallah gelecekler. Şimdi yeni teşvik paketiyle İnşallah bu daha da hareketlenecek'' dedi.

Yorum (0) Tıklanma: 1533

Devamını oku...

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012