Başbuğ Alparslan Türkeş'in Vasiyeti

 

 

Benim elbiselerini diktiğim esnaflık yapan Ömer Bey'e, rahmetli Başbuğ bu güzel elbiseleri kim dikiyor diye latife yapıyor. Ömer Bey de hemen terzimi size göndereyim diyor.

Ömer Bey bana telefon etti. Bir araba ile sizi alacaklar elbise ölçüsü almaya gideceksiniz. Güzel desenlerden 10 kadar kumaş parçası kes, saygın bir büyüğümüze gideceksin dedi. Bende kim acaba diye meraktan sordum.

Gidince görürsün dedi.
Ben de Ömer beye merak etmeyin sizi mahcup etmem dedim.

Bir gün sonra esnaf arkadaşlar siyah Cadillac bir araba seni soruyor dedi. 35 yıl önce bu şekilde arabalar belirli kişilerde olduğundan herkesin dikkatini çekiyordu.

Arabanın yanına indim. İki kişi sizi elbise ölçüsü için almaya geldik dediler.

Bahçelievler’e geldik.MHP Genel Merkezi, kapıdan girdik Özel Kalem Müdürü Sami Bey karşıladı. Sami Bey kapıyı açarak buyurun dedi.

İçeri girdiğimde rahmetli Alparslan Türkeş'i görünce şaşırdım. Hoş geldin dedi, elini öptüm, otur dedi.

Ancak heyecandan elim ayağım titriyordu.

Rahmetli Başbuğ sen çok heyecanlısın bir kahve içelim dedi. Elim titriyor kahveyi nasıl içeceğimi düşünüyordum. Çok mütevazı bir şekilde hal hatır sordu. Ben biraz rahatladım. Kumaşları gösterdim, ölçüyü aldım.

Daha sonra Başbuğum ailemi tanıdı. Kendisiyle resim çektirmeyi istedim, kabul ettiler. Bana bir gün dedi ki; eğer ben ölürsem oğlun Mustafa'nın düğün davetiyesini benim yerimde kim varsa ona götür, düğüne davet et. Ben de Allah uzun ömür versin dedim.Başbuğumuz hep dünya fani doğduğumuz gibi öleceğiz derdi.

Vefatından sonra oğlumun düğününü yapacağım, davetiyeyi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye nasıl götüreceğim bunları düşünmeye başladım. Bana vasiyeti var desem nasıl inandırıcı olacağım. Rahmetli Başbuğumuzun elbise provası yaparken çekilen resmi çerçeve yaptırdım düğün davetiyesiyle beraber götürdüm

MHP Genel Merkezinde bulunanlar başımıza toplandılar ve o günlerden bahsetmemi istediler. Ben de anlattım, anılarını tazelediler.

Davetiyeyi ve resmi Sayın Devlet Bahçeli'ye ileteceklerini söylediler.

Sayın Devlet Bahçeli oğlum Mustafa'nın düğününe bizzat geldi hediye olarak ta bilezik taktı. Başbuğumuzun vasiyeti yerine geldi. Sayın Devlet Bahçeli'nin bu davranışı tüm ülkücülere örnek olsun.

Yukarıda anlattığım anımı ülküdaşlarımla paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.

Saygılarımla.

Başbuğun Terzisi

 

Yorumlar

  • Hiç yorum yok
Yorum yazma izniniz yok

© Ulm Ülkü Ocağı | LOKKKUM 2012